Pilates órák
Rehabilitáció
Kismamáknak és szülés után
60 perc · bababarát
Regeneráló Pilates
A szülés után 6-8 héttel kezdhető, gyógytorna alapokkal és pilates elemekkel gazdagított óra. Ahol a terhesség, a szülés és a baba gondozása során leginkább igénybe vett területekre koncentrálunk.
A mélyizmok erősítése, a megfelelő izomegyensúly kialakítása, visszaszerzése, a mozgékonyság, rugalmasság visszanyerése az óra célja. Mindeközben a babák, gyerekek játszanak, ismerkednek, tornáznak velünk!
Mobilizáló, nyújtó erősítő óra
60 perc · maximális kikapcsolódás
Pilates
Klasszikus pilates gyakorlatokkal, és fascia lazítással találkozhatsz ezen az órán. Az egész napos rossz terhelést próbáljuk ellensúlyozni, hogy rugalmas, és terhelhető legyen a testünk. Mindenkinek, aki törődik a testével.
Bárki, bárhonnan
60 perc ·
Online Pilates
Erre az órára bárki, bárhol tud csatlakozni. Az órán nagyobb hangsúlyt kap a mobilizálás, nyújtás, de a pilates gyakorlatok során természetesen az erősítés sem marad el.
Próbáld ki, az otthonod kényelméből.
Hasizom Regeneráló Program
Regenerációs program
6 hét ·
Ezt a 6 hetes programot kimondottan a rectus diastasis vagyis a szétnyílt hasizom, regenerálására állítottam össze. Az a tapasztalatom, hogy egyedül nem megy az otthon tornázás. Ezért 6 héten keresztül, heti 1x60 percben együtt tornázunk. A programban 3 lépcsőre bontva folyamatosan nehezedő feladatokkal, és folyamatos támogatással, együtt regeneráljuk a hasizmokat, szem előtt tartva, az éppen aktuális állapotodat.
Rehabilitáció
Mikor? Kinek? Miért?
A rehabilitáció olyan kezelési forma, amely segít a sérült, beteg vagy idős személyeknek a lehető legjobban visszanyerni a mozgás- és funkcióképességüket. Ajánlott mindazoknak, akik valamilyen sérülés, betegség vagy műtét után szenvednek mozgáskorlátozottságban, funkciókiesésében, illetve azoknak, akik időskori állapotuk miatt szeretnék megtartani és javítani a mozgás- és funkcióképességüket. A rehabilitáció időpontját a személy állapota határozza meg. A rehabilitáció célja, hogy a személy visszatérhessen a korábbi életviteléhez, tevékenységeihez, valamint javítsa az életminőségét. Ennek érdekében a rehabilitációs kezelés általában mozgásterápiából áll. A rehabilitációs kezelés időtartama és intenzitása a személy állapotától és céljaitól függ. Fontos, hogy a kezelés folyamatos legyen, hogy elérhessük a legjobb eredményt.
Az út lépcsőfokai
A rehabilitáció három fázisra oszlik:
az akut fázis,
a középtávú fázis,
hosszú távú fázis/”vissza a pályára”
Az akut fázis a sérülés, betegség vagy műtét utáni első időszak, amikor a fő cél a fájdalom csökkentése és a szövődmények megelőzése. Ebben a fázisban a kezelés célja, hogy a szervezet fiziológiás regenerálódását támogassa.
A középtávú fázisban a fő cél a mozgás- és funkcióképesség visszanyerése. Ebben a fázisban a mozgásé a főszerep.
A hosszú távú fázisban a teljes mozgásterjedelem és funkcióképesség visszanyerése kapja a hangsúlyt.
A rehabilitáció a funkcionális- és sportmozgások helyes és fájdalommentes kivitelezésével ér véget.
Kiegészítő kezelések
Ezek a kezelések, segítik a rehabilitáció folyamatát, felgyorsítják, fájdalmat csökkentenek, sok esetben megnyújtják időben a kezelés jótékony hatását, de nem helyettesítik a mozgásterápiát.
Flossing kezelés
Köpöly terápia
Triggerpont terápia
Kinezotape
SMR technikák
Prevenció
A rehabilitáció egy része a sport rehabilitáció, ami nem csak olyankor jön szóba, ha egy sportoló sérülés után szeretne, visszatérni a pályára, hanem amikor szeretné megelőzni az esetleges jövőbeli sérüléseket, vagy szeretné növelni a teljesítményét.
Az Injury Risk Profile- vagyis a személyre szabott sérülési rizikó tényezők összeállítása, sok esetben meg tudja óvni a sportolót.
Az állapotfelmérés és a funkcionális mozgás vizsgálat, fényt deríthet hibás terhelési viszonyokra, nem hatékony mozgásmintákra, amiknek a kezelésével, rejtett tartalékok adódhatnak hozzá az egyén teljesítményéhez.